facebook twitter

Објавено на: Април 18, 2014 од

СМС ЗА 1/24/2013 Е АКТИВЕН

ТАБЕЛА 1 SINGLE 2.30 SINGLE 2.50 SINGLE 2.00 ТАБЕЛА 2 TIKET 8.50

Read more
Објавено на: Април 18, 2014 од

Eintracht Frankfurt v Hannover 96

Eintracht Frankfurt have three wins on the last five matches. They have poor away record and eight defeats including the last two from …

Read more
Објавено на: Април 18, 2014 од

Palermo v Reggina

I expect Palermo to win this match. There are three key reasons for my pick. Here are they: First of all, Palermo are on the …

Read more
Април 18, 2014

СМС ЗА 1/24/2013 Е АКТИВЕН

Април 18, 2014

Eintracht Frankfurt v Hannover 96

Април 18, 2014

Palermo v Reggina

  1. Последни Вести
  2. Популарни
Huddersfield	Brighton

Huddersfield Brigh…

Defenders Lynch ( 26+2 2g) and Clarcke ( 23+1) join topscorer Vaughan ( 10g) in unavaila...

Повеќе
Nancy - Dijon

Nancy - Dijon

After they playing a draw at home against leader Metz it seems that Dijon lost all their...

Повеќе
Eintracht Frankfurt v Hannover 96

Eintracht Frankfur…

Eintracht Frankfurt  have three wins on the last five matches. They have poor away ...

Повеќе
Palermo v Reggina

Palermo v Reggina

I expect Palermo to win this match. There are three key reasons for my pick. Here are th...

Повеќе
Bayern Munich v Kaiserslautern

Bayern Munich v Ka…

Probable starting eleven: Bayern Munich:Neuer, Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba, Schweins...

Повеќе
Кога детскиот сон ќе заврши како кошмар

Кога детскиот сон …

Појавувањето покрај големите фудбалски ѕвезди на натпревар со значење како тој меѓу Напо...

Повеќе
Каков професионален фудбал?! Клубови без професионалци, газди без пари, градови без стадиони…

Каков професионале…

За каков професионален фудбал ние зборуваме? Какви лажни амбиции негуваме кога е во праш...

Повеќе
Видео: Како реагираа ’граѓаните’ кога ја добија Барса

Видео: Како реагир…

Фудбалерите на Манчестер Сити пред тренингот ја следеа ждрепката за осминафиналето во ЛШ...

Повеќе
Бунт во Манчестер јунајтед: Играчите се вртат против Мојес

Бунт во Манчестер …

Шампионот Манчестер јунајтед се наоѓа во голема резултатска криза, а тоа придонесе и за ...

Повеќе
Мурињо: Каков Арсенал, Сити е нашиот најголем ривал за титулата

Мурињо: Каков Арсе…

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо не верува дека Арсенал е главен конкурент за титулата ...

Повеќе

Анализи

Huddersfield	Brighton

Huddersfield Brighton

Defenders Lynch ( 26+2 2g) and Clarcke ( 23+1) join topscorer Vaughan ( 10g) in...

Повеќе
Nancy - Dijon

Nancy - Dijon

After they playing a draw at home against leader Metz it seems that Dijon lost...

Повеќе
Eintracht Frankfurt v Hannover 96

Eintracht Frankfurt v Hannover 96

Eintracht Frankfurt  have three wins on the last five matches. They have poor away record...

Повеќе
Palermo v Reggina

Palermo v Reggina

I expect Palermo to win this match. There are three key reasons for my pick....

Повеќе
Bayern Munich v Kaiserslautern

Bayern Munich v Kaiserslautern

Probable starting eleven: Bayern Munich:Neuer, Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba, Schweinsteiger, T. Kroos, Robben, T. Muller,...

Повеќе
Orebro vs Malmo FF

Orebro vs Malmo FF

The champions Malmo have started the league in a perfect way: Three straight wins and...

Повеќе

Спортски Вести

Валенсија и Велбек за триумф на „црвените ѓаволи“

Валенсија и Велбек за триумф на „црвенит…

Манчестер јунајтед славеше со 2-0 против Свонси на дуелот од 21.коло во Премиер лигата. Валенсија во...

Повеќе
Реми без голови на „Висенте Калдерон“

Реми без голови на „Висенте Калдерон“

Атлетико Мадрид и Барселона ја продолжуваат израмнетата трка за шампионската титула во Примера дивизион, откако...

Повеќе
Суарез: Во минатото грешев, но сега се променив

Суарез: Во минатото грешев, но сега се п…

Луис Суарез игра во неверојатна форма сезонава. Напаѓачот на Ливерпул е прв стрелец во Премиер...

Повеќе
Челси на врвот по триумфот над Хал

Челси на врвот по триумфот над Хал

Екипата на Челси го презеде врвот на премиерлигашката табела, барем до натпреварите на Арсенал и...

Повеќе
Дефо се сели во МЛС лигата

Дефо се сели во МЛС лигата

Поранешниот англиски репрезентативец, Џермејн Дефо го договорил својот премин од Тотенхем во Торонто, тим за...

Повеќе
Меси од клупа на „Висенте Калдерон“

Меси од клупа на „Висенте Калдерон“

Аргентинецот Лионел Меси ќе го започне утрешниот дерби натпревар против Атлетико Мадрид од клупата за...

Повеќе

Занимливости

НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА ДИНО ЈАНАЌИЕВ

НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА ДИНО ЈАНАЌИЕВ

Има 13 години и огромна љубов кон фотографијата. Неговото име е Дино Јанаќиев и живее...

Повеќе
Холивуд би му дал црвен картон на Иниеста

Холивуд би му дал црвен картон на Иниест…

Атлетико Мадрид на домашен успеа да остане непоразен во дуелот со Барселона играјќи без голови...

Повеќе
Видео: Роналдо не „му дава“ на Бејл да постигне гол

Видео: Роналдо не „му дава“ на Бејл да п…

Португалската мегаѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ненамерно му попречи на својот соиграч Герет Бејл...

Повеќе

 

panel-sms-meta4u